Jeśli rzetelny prawnik to tylko w naszej kancelariiGeneralnie przyjęło się, że prawnik to brzmi dumnie i wywołuje określony respekt. Lub jest tak do końca? Jak wygląda sytuacja na rynku prawniczym po wprowadzeniu nowelizacji, która jak to się mówi uwolniła zawody?

Odpowiedź na te jak i również inne pytanie znajdziesz po poniższym artykule. W pierwszej kolejności należy jasno powiedzieć, że w dzisiejszych czasach dostęp aż do zawodu prawnik jest o wiele łatwiejszy niż miało to miejsce powiedzmy jeszcze kilkanaście lat temu. Można powiedzieć, że dzisiejsze uczelnie kształcą przyszłych magistrów na skalę masową a kierunek prawo nie jest w tym miejscu żadnym wyjątkiem.

Samo skończenie studiów może nie wydaje się rzeczą banalną, ale wyjąwszy zbędnej kozery można sprawdzić, że w zasadzie jakikolwiek uczeń kończący szkołę średnią a który cokolwiek zdaje sobie sprawę na temat historii jak i również wiedzy o społeczeństwie i czasem przysiądzie do książek może taką edukację prawniczą ukończyć. W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja o pewnej akademii, która w czasie blisko tutaj jest jego komentarz trzech lat jest w stanie wprowadzić Cię po zawód prawnik.

Jest to możliwe, ponieważ postawiony na szybki schemat nauki, wyjąwszy żadnych wakacji i spośród możliwością zdawania egzaminów na odległość w formie testów wypełnianych na ekranie prywatnego komputera. Głośno mówi się na temat, że prawnik ma znacznie mniejszy prestiż niż kiedyś.

Negatywnym skutkiem opisanego wyżej zjawiska jest zmniejszenie, jakości świadczonych usług. Jak grzyby po deszczu występują tzw. kancelarie prawne gdzie często zdarza się faktycznie, że swoją pomoc świadczą osoby niemające większego wyobrażenia o obowiązującym prawie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *