Pozew o rozwód. Przed Tobą nowe życie

W ostatnim tygodniu zadał mi dość interesujące pytanie a mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego kondycję rodzinną znam tylko spośród opowieści, ale jedno potrafię stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do osób zamożnych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu jego sprawa finansowa wyglądała zupełnie inaczej. Był właścicielem stosunkowo właściwie prosperującej firmy, która działała prężnie na rynku obrotu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć kompanię i zwolnić wszystkich zatrudnionych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie napojów alkoholowych. Po pewnym czasie przyszedł kolejny cios, gdy spośród mieszkania wyprowadziła się jego żona. Rozpad jego małżeństwa był już faktem. Po tym momencie znajomy związał się z inną niewiastą i chce uregulować własny stan cywilny od witryny formalnej. Nie mając pieniędzy na adwokata szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej przejdź do tej strony sekwencji koniecznym jest sporządzenie właściwego wniosku w sądzie odpowiednim do rozpatrzenia przedmiotowej kwestie. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni wraz z kosztów sądowych i żądamy, aby został nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Może to być adwokat bądź też radca prawny. Służące do samego wniosku dołączamy używane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz dochód, jaki majątek posiadamy, jakim sposobem jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez zdanie to sam pozew będzie już sporządzany przez kompetentnego pełnomocnika, który poprowadzi oficjalną sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *